IMPLANTY

Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów jest sposób aby takie braki uzupełnić – rozwiązaniem są implanty!

Implanty to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Wszczzeby-drugaczepy likwidują potrzebę szlifowania ograniczających lukę zdrowych zębów. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki jak i rozległe ubytki w uzębieniu. na implantach można opierać konstrukcje protetyczne, takie jak korony, mosty czy protezy wyjmowane. Zastosowanie wszczepów znacznie poprawia funkcje żucia, wygląd, samopoczucie, wymowę co prowadzi do podniesienia jakości życia pacjentów. Niestety nie u każdej osoby można stosować wszczepy; przed przystąpieniem do końcowej oceny konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego  oraz  wykonanie badań radiologicznych 

Czas potrzebny do całkowitego zagojenia się rany oraz zrośnięcia się zewnętrznych powierzchni implantu z kością to około 4-6 miesięcy. Po tym okresie odsłania się implant i wkręca się śrubę gojącą aby błona śluzowa uformowała się do kształtu planowanej korony.

Uważa się, że 80% sukcesu w utrzymaniu właściwego stanu implantów zależy od pacjenta – jego samodyscypliny w utrzymywaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz regularnym zgłaszaniu się na kontrole.

Osoby zainteresowane implantacją zapraszamy do umówienia się na indywidualną konsultację.